ماه و ماه بان

فعالیت سایت در زمینه های: 1.کوهنوردی 2.مهندسی مکانیک 3.علوم داروسازی

ماه و ماه بان

فعالیت سایت در زمینه های: 1.کوهنوردی 2.مهندسی مکانیک 3.علوم داروسازی

ماه و ماه بان

۳۴ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است


سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان گفت: آبشار «ملار آهنی» تنها تفرجگاه مردم هفتکل در یک قدمی نابودی قرار دارد.

مجتبی گهستونی گفت: آبشار «ملار آهنی» از دو شاخه «آب شور» و «آب تلخ» سرچشمه می گیرد که این دو نیز از کوه «آسماری» سرچشمه می گیرند. ملار آهنی پس از پیوستن به رودخانه ای به نام «دوسرون» و «آب شیرین گرگر» به کارون می ریزد. ضمن اینکه ملار آهنی به خاطر شور بودن جنبه درمانی دارد.وی عنوان کرد: آبشار ملار آهنی با ارتفاع چهار متر در ۱۰ کیلومتری شهر هفتکل و ۵۰۰ متری روستای شور باریک قرار دارد که از آب تلخ آن برای کشاورزی هم می توان استفاده کرد. ضمن آنکه این آبشار یکی از تفرجگاه های مردم شهرستان هفتکل است.

گهستونی افزود: عمق حوضچه آبگیر ملار آهنی که به ۱۰ متر هم می رسد مناسب برای شنا است. در ضمن در پائین دست آن یک چشمه آب شیرین دایمی وجود دارد. در بالا دست همین آبشار یک دره بسیار زیبا با نیزارهای بلند وجود دارد که این آبشار به طور دایمی جاری است و تابع زمان خاصی نیست.


آبشار هفتکل

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۲۲:۲۳
آرش عبادی

“مرتضی احمدی” بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت.

وی که علاوه بر بازیگری به تلاش برای احیای سنن ایرانی مشهور بود، در سال ۱۳۰۳ تهران متولد شد، از ۱۳۲۱ به کارآموزی تئاتر پرداخت و در ۱۳۲۲ پیش پرده خوانی را در اجراهای نمایشی بر عهده گرفت. سپس به رادیو تهران رفت و بعد از آن فعالیت در فیلم های تلویزیونی ، سریال ها و سینما را به عنوان گوینده، دوبلور و هنرپیشه آغاز کرد.


این هنرمند محبوب کشورمان ، سرانجام روز یکشنبه، در آخرین روز پاییز ۹۳ در ۹۰ سالگی به دلیل مشکلات ریوی، دار فانی را وداع گفت.

از وی علاوه بر نقش آفرینی در دهها اثر سینمایی و تلویزیونی، کتاب های “من و زندگی” ، ” کهنه‌های همیشه نو (ترانه‌های تخت حوضی)” ،” پرسه در احوالات ترون و ترونیا” و “فرهنگ بر و بچه‌های ترون” به یادگار مانده است.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۲۲:۱۶
آرش عبادی

اولین سمینار آشنایی شهروندان با حیات وحش از سوی انجمن آوان سبز دزفول با همکاری اداره حفاظت      محیط زیست دزفول ، مؤسسه خزنده شناسان پارس و اداره آموزش و پرورش شهرستان دزفول در روز پنج شنبه مورخ ۲۷ آذرماه در سالن اجتماعات دبیرستان کوثر دزفول با موضوع گونه در خطر انقراض لاک پشت فراتی و سمندر امپراطور با سخنرانی آقای مهندس باربد صفایی و خانم دکتر هانیه غفاری از مؤسسه خزنده شناسان پارس برگزار گردید ، در این سمینار یک روزه ، شهروندان علاقمند به حیات وحش با گونه های در حال انقراض لاک پشت فراتی و سمندر امپراطور آشنا گردیدند ، شایان ذکر است انجمن آوان سبز دزفول در نظر دارد با همکاری اداره حفاظت محیط زیست دزفول سمینارهای دوره ای را جهت آشنایی شهروندان با حیات وحش کشور در دزفول برگزار نماید .۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۲۲:۰۹
آرش عبادی


به مناسبت هفته پژوهش سخنرانی علمی با موضوع آشنایی با گونه در خطر انقراض لاک پشت فراتی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول توسط خانم دکتر غفاری برگزار گردید . در ابتدای این سخنرانی علمی آقای دکتر براتی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به همکاری دانشگاه و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در معرفی محیط زیست و مسائل علمی آن اشاره و آمادگی دانشگاه را در زمینه تحقیقات پژوهشی اعلام نمودند و همچنین آقای فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول با گرامیداشت هفته پژوهش گفت : (( دلیل بسیاری از بحرانهای محیط زیستی کشور فقدان پژوهش های لازم و با بی توجهی به دستاوردهای پژوهشی است و محیط زیست نیازمند پژوهش های علمی بیشتر است .)) در ادامه خانم دکتر غفاری عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان و از مؤسسه خزنده شناسان پارس سخنرانی علمی خود را پیرامون گونه در خطر انقراض لاک پشت فراتی ارائه و به پرسشهای شرکت کنندگان و محیط بانان پاسخ های لازم را ارائه نمودند ، در این سخنرانی علمی اساتید دانشگاه ، دانشجویان ، انجمنهای غیر دولتی محیط زیست ، کارشناسان و محیط بانان ادارات حفاظت محیط زیست شمال خوزستان شرکت داشتند .


 


 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۳ ، ۲۲:۰۸
آرش عبادی


قلی نژاد با انتقاد از عدم همکاری مراکز تحقیقاتی دزفول برای مقابله با تهدیدات زیست محیطی منطقه افزود:به رغم وجود مراکز تحقیقاتی متعدد در دزفول هیچ کدام در رابطه با حفظ گونه های در حال انقراض از جمله جنگل های بلوط شمال خوزستان همکاری نکرده و تنها توجه آنها معطوف به مسایل مالی است.

صبح امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ماه همزمان با هفته پژوهش، همایشی تحت عنوان ” آشنایی با گونه در خطر انقراض لاک پشت فراتی” با حضور کارشناس خزنده شناسی کشور، صیادان ، محیط بانان و کارشناسان محیط زیست و همچنین اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد دزفول در سالن شیخ انصاری این دانشگاه برگزار گردید.

توجه مراکز تحقیقاتی دزفول به مسائل مادی است نه حفظ گونه های در حال انقراض منطقه

رئیس اداره محیط زیست دزفول  با بیان اینکه برای حفظ گونه های نادر و در حال انقراض گیاهی و جانوری و مسائل زیست محیطی منطقه نیاز به اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی هستیم، افزود: در صورتی که یک طرح تحقیقاتی در رابطه با رودخانه دز اجرا نشود، این رودخانه نیز به سرنوشت تلخ رودخانه کارون دچار می شود.

” فرهاد قلی نژاد” به برگزاری پنج کارگاه آموزشی با موضوع لاک پشت فراتی در دزفول اشاره و گفت: لاک پشت فراتی یک از گونه های در حال انقراض است که زیستگاه اصلی آن تالاب های استان خوزستان است و در این کارگاه ها صیادان و محیط بانان با این گونه در حال انقراض آشنا شدند.

وی با انتقاد از عدم همکاری مراکز تحقیقاتی دزفول برای مقابله با تهدیدات زیست محیطی منطقه افزود:به رغم وجود مراکز تحقیقاتی متعدد در دزفول هیچ کدام در رابطه با حفظ گونه های در حال انقراض از جمله جنگل های بلوط شمال خوزستان همکاری نکرده و تنها توجه آنها معطوف به مسایل مالی است.

تصور غلط صیادان از لاک پشت فراتی، این خزنده نادر را تهدید می کند

در بخش دیگری از این همایش علمی، عضو هیات علمی دانشگاه کردستان گفت:لاک پشت فراتی تنها لاک پشت لاک نرم ایران است که پراکنش آن بر اساس منابع به خوزستان محدود شده و پراکنش جهانی آن در رودخانه دجله و فرات و انشعابات آن در عراق ،سوریه ،ترکیه و ایران برمی گردد.

“هانیه غفاری” با اشاره به تلاش های حفاظتی جهانی لاک پشت فراتی افزود: مردم فکر می کنند لاک پشت فراتی موجب مرگ ماهیان می شود به همین دلیل صیادان اقدام به کشتن این گونه در حال انقراض می نمایند در حالی که این گونه با لایروبی رودخانه ها بقای ماهیان را نیز تضمین می کند.

وی افزود: لاک پشت فراتی گونه ای نادر و در معرض انقراش است که در لیست قرمز سازمان جهانی حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.


منبع: دزفول امروز

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۲۲:۰۸
آرش عبادی


فرهاد قلی نژاد از دستگیری ۲ نفر صیاد غیر مجاز زنده گیری سهره طلایی و ۴ نفر شکارچی غیر مجاز تشی در شهرستان دزفول خبر داد.

 رئیس اداره محیط زیست دزفول از دستگیری ۶ صیاد غیرمجاز در این شهرستان خبرداد و گفت: در گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست دزفول ۲ نفر صیاد غیر مجاز زنده گیری سهره طلایی دستگیر و از آنان ۴ قطعه پرنده سهره طلایی کشف و ادوات زنده گیری توقیف گردید .

“فرهاد قلی نژاد” افزود: همچنین  در پی ورود ۴ نفر شکارچی غیر مجاز به منطقه کوهستانی شهیون ماموران نیروی انتظامی پاسگاه انتظامی شهیون شکارچیان مذکور را دستگیر و از آنان ۴ قلاده تشی کشف و دو قبضه اسلحه شکاری از آنان توقیف گردید و با شکوائیه اداره حفاظت محیط زیست دزفول پرونده به دادگستری ارسال گردیده است .


وی تصریح کرد: هرگونه شکار ، صید و زنده گیری گونه های جانوری بدون کسب مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع و غیر قانونی است .


10 دستگیری 6 شکارچی غیرمجاز در شهرستان دزفول


منبع: دزفول امروز

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۲۲:۰۴
آرش عبادی


این دوره آموزشی، 26 الی 28 آذر 1393 در دو کلاس مجزا برای بانوان و آقایان کوهنورد در دزفول برگزار شد و مباحث این دوره توسط اساتید فدراسیون جناب آقای خضری و خانم رضایی به کارآموزان آموزش داده شد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ آذر ۹۳ ، ۱۹:۳۱
آرش عبادی

اگر خیلی کوه نرفته اید و بی تجربه هستید، همینطوری و بدون آمادگی لازم، کوهنوردی را شروع نکنید. این کار برای خودش کلی حساب و کتاب دارد که قبلش باید آنها را بدانید. 

برای انجام یک کوهنوردی موفق باید از نظر جسمی شرایط خاصی داشته باشید؛ البته این بدان معنا نیست که اگر فاقد این شرایط هستید باید به طور کلی قید این کار را بزنید بلکه سعی کنید از مسیرهای راحت تر و کم خطرتر استفاده کنید. بعضی از این شرایط شامل موارد زیر است.
شرایط و فوائد کوه‌نوردی.....

 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۳ ، ۲۱:۱۲
آرش عبادی


1- افزایش انرژی بدن

شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید، احساس خستگی می کنید، علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر مواد غذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول ها می شود.اگر بدن شما به اندازه ی کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندن خون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.

۲- حفظ تناسب اندام

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود و باعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدن نوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید.همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید، بدن شما بایستی این آب را گرم کند، در نتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

۳- کاهش استرس

۸۵ درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجام فعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه به هنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آب به همراه داشته باشید، تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

۴- جلوگیری از گرفتگی عضلات

نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی و پاک سازی سموم از آن ها راحت تر انجام شود. همچنین آب به عنوان یک روان کننده در مفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرت بیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

۵- تغذیه پوست

خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آب باعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنین آب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی ها پاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

۶- بهبود کارکرد دستگاه گوارش

آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیل حرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنی از دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

۷- کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه

با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعث رقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال های سنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکل بگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۳ ، ۲۱:۰۶
آرش عبادی


اطلاعاتی از سالن کوه دزفول:


نام کوه: سالن غربی

ارتفاع: 2560 متر

مختصات: طول 48/48 عرض 32/38

موقعیت: دهستان سردشت، شمال شرقی دزفول، غرب روستای شوین

کوه های مجاور: از شمال غربی به کوه های « سرتنگ » و « کیماس » و « چلو » متصل است و از غرب به کوه « رتیکو »

جهت کوه: شمال غربی جنوب شرقی

فاصله تا دزفول: 110 کیلومتر

منشا رودخانه: سرچشمه آب گورو چم چولی، تودو، لتوک، و شوین (آبشار شوی )

پوشش گیاهی: بادام ، بلوط، گلخونگ، گون، ارژن، زالزالک

حیات وحش: گرگ، پلنگ، خرس، روباه، آهو، پازن

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

نام کوه: سالن شرقی

ارتفاع: 2184 متر

مختصات: طول 48/55 عرض 32/50

موقعیت: دهستان میانکوه، شمال شرقی دزفول

کوه های مجاور: از شمال به « دی گوله » و از جنوب به « تازه » متصل است

جهت کوه: شمال غربی، جنوب شرقی

فاصله از دزفول : 110 کیلومتر

منشا رودخانه: سرچشمه ی آب بید و المون

پوشش گیاهی: بادام - بلوط - گون - کلخونگ - موسیر

حیات وحش: خرس - گرگ - پلنگ - آهو - پازن - خرگوش - روباه

 

 سالن کوه

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۳ ، ۱۳:۰۸
آرش عبادی


در روز جمعه 93/9/21 به مناسبت روز جهانی کوهستان ، همایش کوه پیمایی در سگریون ( کوهی واقع در شمال دزفول ) به دعوت هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی دزفول برگزار شد که بیش از 400 کوهنورد از گروه های کوهنوردی شمال خوزستان ( شهرهای دزفول، اندیمشک، شوش، شوشتر، لالی، دهلران، گتوند و ... ) در آن شرکت نمودند. 

 ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۳ ، ۱۳:۵۴
آرش عبادی


روز جهانی کوهستان ، بر تمامی همنوردان، کوه دوستان و طبیعت دوستان عزیز خجسته باد

همیشه آرام و مستحکم، همچو کوه باشید

 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۳ ، ۲۲:۰۰
آرش عبادی


مقدمه مترجم:

کوهنوردی فنی زمستانه و تلاش بر روی مسیرهای سنگنوردی و یخ نوردی در فصل زمستان یکی از رموز پیشرفت کوهنوردی در بسیاری از کشورهای صاحب نام در این عرصه است.

سنگنوردان و فنی کاران ما باید یاد بگیرند که فصل سنگنوردی و صعود دیواره ها فقط بهار و تابستان نیست و اگر قصد داریم سطح کارهای فنی حود را به کشورهای پیشرفته نزدیک کنیم باید به صعودهای فنی زمستانه رو بیاوریم.

هدف از ارائه این مقاله ارائه نکاتی است که در صعودهای عمودی زمستانه باید مد نظر قرار بگیرد، نکاتی که بسیاری از آنها در هر نوع فعالیت کوهنوردی دیگر نیز مصداق دارد ولی دراینجا با رویکرد صعودهای عمودی ارائه شده است.

 

در اینجا 10 نکته کلیدی که در برنامه های فنی زمستانه باید لحاظ شود را ارائه می دهیم:

 


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۳ ، ۲۱:۴۰
آرش عبادی

اطلاعاتی درباره ی کوه « کینو »

نام کوه: کِینو ( Keyno )

ارتفاع: 3520 متر از سطح دریا

موقعیت: دهستان میانکوه - شمال شرقی دزفول - غرب دریاچه ی تمی ( Temi ) - بخشی از دامنه ی آن به کرانه ی دریاچه ی تمی منتهی می گردد، کوه « دم کینو » توام با « کینو » ، رشته ی نسبتا طویلی را که از شمال غربی به سوی جنوب شرقی کشیده شده به طول 35 کیلومتر تشکیل می دهد، دریاچه ی تمی در دامنه ی شمالی آن قرار دارد. ابعاد این دریاچه 2/4 در 2/1 کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا 2200 متر می باشد که بقایای یخچال هاییست که در زمان های گذشته در این منطقه وجود داشته است.


همه ی اطلاعات در ادامه ی مطلب...

 

کوه کینو


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۳ ، ۲۱:۳۹
آرش عبادی


ناهمتا : Divergent

کارگردان :Neil Burger 

نویسنده : Evan Daugherty ، Vanessa Taylor

بازیگران :         

Shailene Woodley...Tris

Theo James...Four

Ashley Judd...Natalie

Kate Winslet...Jeanine

Jai Courtney...Eric

و...                     

ژانر : اکشن

رده سنی : PG-13( مناسب برای افراد بالای 13سال)

زمان : 139 دقیقه

77373744414404

با موفقیت فیلمهای نوجوان پسندی نظیر « گرگ و میش » و « عطش مبارزه » ، می شد پیش بینی کرد که تهیه کنندگان به دنبال ساخت آثاری با محوریت نوجوانان پیش بروند تا بتوانند این قشر از جامعه را به سینماها کشانده و سود هنگفتی نصیبشان شود. البته این تهیه کنندگان بسیار باهوش تر از آن هستند که از فیلمنامه نویسان بخواهند داستانی ارجینال با محوریت نوجوانان روایت کنند چراکه ریسک فروش آن بسیار بالا خواهد بود، پس ترجیحاً تنها یک گزینه باقی می ماند و آن هم رفتن به سراغ کتاب های پرفروش سالهای اخیر با محوریت نوجوانان است که بهرحال اثر سینمایی را هم از لحاظ هزینه ساخت در تنگنا قرار نمی دهد و هم اینکه تجربه نشان داده این آثار همواره در گیشه ها موفق بوده و استقبال شایانی از آنها صورت می گیرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۳ ، ۱۸:۴۵
آرش عبادی


به نقل از فرزند یکی از معلمان زحمت کش آموزش و پرورش دزفول


از شب قبل من و داداشم با ذوق و شوق منتظر رسیدن فردا بودیم. مادر لباسهای بابا را اتو میکرد پدرم کفش هایش را واکس می زد و …

همه چیز آماده ی رفتن به مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی بود.

صبح بود پدرم سر و رویی صفا داد و راهی شد او را تا دم در همراهی کردیم من به داشتن همچین بابای مهربان،دلسوز،کم ادعا و زحمت کشی می بالم همیشه به او عشق می ورزم اما نمی دانم چرا این روزها که به تازگی بازنشسته شده دوست داشتنی تر شده. خاصه اینکه بعد از این همه سال خدمت صادقانه که من همواره شاهد آن در طول سالیان زندگی ام بودم و اینکه دیگر کسی سراغش را نمیگیرد بیشتر دلم میسوزد. وقتی صبح ها دیگر صدای رفتن او را به محل کار نمیشنوم از شما چه پنهان دلم می گیرد نه اینکه دوست داشته باشم در رنج و عذاب باشد نه! اما …


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آذر ۹۳ ، ۱۴:۰۸
آرش عبادی


در برخی از نانوایی های دزفول نان با 60 درصد بیشتر از قیمت گذشته به فروش می رسد و غیر از این وزن چونه های خمیر را پایین تر نیز آورده اند...

امام جمعه شهر دزفول نیز در این مورد به این نمونه شاطر ها هشدار داده است...

با یک تلنگر از طرف دولت، اینجا تخت گاز می روند. قیمت نان که اخیرا اجازه داده شده 30% افزایش یابد به زودی در این طرفا به تورمی سه رقمی تبدیل می شود !!!

دزفولی ها در این رابطه یک ضرب المثل بسیار زیبا و بجا دارند که متاسفانه به دلیل مسائل تربیتی و امنیتی نمی شود آن را مطرح کنم...

باشد که روزی این مشکلات مثل امروزه به عادت تبدیل نشود !۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۳ ، ۲۲:۳۷
آرش عبادی


با قطع بیش از 70 درخت کهنسال کنار ، با عمر بیش از 30 سال در میدان شیخ انصاری دزفول مخالفیم...

ضرورت انجام این کار مبهم است، آیا انجام این کار کارشناسی شده؟ آیا الزامیست؟ !!!

از شهردار محترم شهرمان تقاضای تجدید نظر و بررسی بیشتر موضوع را داریم...قطع درختان۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ آذر ۹۳ ، ۱۹:۱۵
آرش عبادی
 آ حسن قطب نوازنده و استاد تار دزفولی، سه شنبه صبح بر اثر بیماری در یکی از بیمارستان های اهواز در سن ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

پیکر آن مرحوم روز جمعه مورخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۹۳ ساعت ۹ صبح از درب اداره ارشاد واقع در خیابان کشاورز تقاطع شهید بهشتی به سمت بقعه محمد ابن جعفر(ع) تشییع و مجلس یادبودی نیز در همان روز از ساعت ۱۴ و ۳۰ لغایت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در بقعه شاهرکن الدین برگزار خواهد شد.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۸:۴۳
آرش عبادی


آیین سخنرانی و پرسش و پاسخ تحت عنوان “هویت فراموش شده دانشجو” بمناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو با سخنرانی فعال مطرح سیاسی و دانشجویی کشور “دکتر احسان شریعتی” ، فرزند سیاستمدار ، پژوهشگر دینی ، اندیشمند ، روشنفکر ، از چهره های تاثیرگذار انقلاب اسلامی ایران و از بنیانگذاران نهضت آزادی ایران مرحوم “دکتر علی شریعتی” ، صبح دیروز پنج شنبه به همت “تشکل مستقل دانشجویی اسلامی – سیاسی انصارالزهرا (س)” در محل سالن اجتماعات شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی – واحد دزفول برگزار گردید .

این برنامه همانند دیگر برنامه های مشابهی که در سایر نقاط کشور برگزار می گردد دارای حواشی ای بود که پیش از پرداختن به متن سخنان دکتر احسان ، به این حواشی می پردازیم :


به ادامه مطلب بروید...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۸:۳۹
آرش عبادی